Přeskočit na obsah

Lokalita

Městská část Praha - Kolovraty je místo jak stvořené pro rodiny s dětmi. Pravděpodobně největší devizou je výborná dopravní dostupnost. Z vlakové zastávky, která je vzdálena 500 m, jste na hlavním nádraží za pouhých 23 minut, stejně tak rychle dojedete do centra i autem. Rodiče ocení také mateřskou
a základní školu, lékařské ordinace a lékárnu. Z dalších služeb lze zmínit restaurace, cukrárnu, poštu, AlzaBox, knihovnu a dalo by se ještě dlouho pokračovat. Samozřejmostí jsou obchody s potravinami.

Nejen pro obyvatele Kolovrat se po celý rok koná řada kulturně společenských akcí, např. velikonoční a vánoční jarmark, netradiční sousedské setkání Kolovratský parník, Noc s Andersenem, Běh mezi stromy a Dětský den. Zajít si můžete na koncert nebo literární večer.

Kolovraty nabízí i skvělé volnočasové vyžití jak pro ty nejmenší, tak pro dospělé. Rodinám s dětmi je k dispozici desítka dětských hřišť, fotbalové hřiště, tenisové kurty, sportoviště s lezeckou stěnou a U-rampou, primárně rodiče pak ocení tělocvičnu s posilovnou a cvičebním sálem. V horkých letních dnech můžete navštívit areál s koupalištěm a hřištěm na plážový volejbal. Své děti můžete přihlásit do nespočtu kroužků ať už přímo v Kolovratech nebo nejbližším okolí. Lokalita je zároveň velmi štědrá na turistické trasy a cyklostezky.

Do centra Vlakem 500 m od areálu
Rohlík.cz Nakupte si online každý den
Klidné prostředí Budete v naprostém bezpečí
Občanská vybavenost ZŠ, MŠ, zdravotní centrum, aj.
Aktivní vyžití Mnoho sportovních možností

K chloubám městské části patří spletitá síť vycházkových okruhů na jejím jižním okraji. Třináct na sebe navazujících okruhů neslouží pouze k relaxaci a nenáročnému sportování, ale také k poznávání přírody. Některé trasy vedou chráněnými územími a při procházkách mírně zvlněným terénem se otevírají zajímavé pohledy do krajiny. Výletní okruhy jsou navíc propojeny s cyklotrasami Ladova kraje v sousedním říčanském regionu a také s dálkovými trasami Praha - Brno a Praha - Vídeň.

Vyhledávaným místem k procházkám je také lesopark Prknovka na západní straně Kolovrat, který před sto lety vysadil se svými žáky osvícený uhříněveský učitel František Prkno. Dnes je součástí Prknovky mezinárodní skautský areál.

Kolovraty leží na hlavní železniční trati Praha - České Budějovice a vedou do ní autobusové linky pražské hromadné dopravy 267 a 268.

Kulturní památky

Od 13. století jsou v místě doloženy vinice a dva gotické kostely, sv. Ondřeje v Kolovratech a později kostel sv. Martina v sousedních Lipanech. Pozoruhodnou památkou na původní obec Tehovice je kamenná zvonička, dosud sloužící svému účelu. Bohatou místní historii připomíná i barokní socha sv. Donáta, patrona rolníků, z roku 1765.

Aktivity v přírodě

Kolovraty se pyšní návesním rybníkem, jehož břeh vybízí k odpočinku. Ke koupání slouží nejen obyvatelům Kolovrat vodní nádrž ve východní části obce. Vyhledávaným místem k procházkám je lesopark Prknovka na západní straně Kolovrat, který před sto lety vysadil se svými žáky uhříněveský učitel František Prkno. Dnes je součástí Prknovky mezinárodní skautský areál.

Příležitost pro odpočinek

K chloubám městské části patří spletitá síť vycházkových okruhů na jejím jižním okraji. Třináct na sebe navazujících okruhů neslouží pouze k relaxaci a nenáročnému sportování, ale také k poznávání přírody. Některé trasy vedou chráněnými územími a při procházkách mírně zvlněným terénem se otevírají zajímavé pohledy do krajiny. Výletní okruhy jsou navíc propojeny s cyklotrasami Ladova kraje v sousedním říčanském regionu a také s dálkovými trasami Praha – Brno a Praha – Vídeň.

Občanská vybavenost

Praktičtí lékaři, poštovní a zásilkové služby, restaurace, obchody, školka a škola. To vše vám bude v Kolovratech k dispozici. Nemusíte za službami nikam dojíždět. V místě, kde bydlíte, také plnohodnotně žijete. po celý rok koná řada kulturně společenských akcí, např. Velikonoční a Vánoční jarmark, netradiční sousedské setkání Kolovratský parník, Noc s Andersenem, Běh mezi stromy, Dětský den, přednášky, výstavy, koncerty, literární večery a kurzy.

Sportem ku zdraví

Vyznavači sportu zde najdou tělocvičnu s posilovnou, fotbalové hřiště i sportoviště s umělým povrchem či tenisové kurty. V létě je otevřen rekreačně-sportovní areál s koupalištěm a plážovým volejbalovým hřištěm. Těm nejmenším slouží desítka dětských hřišť a také sportoviště s U-rampou i lezeckou stěnou. V lesoparku na okraji obce sídlí mezinárodní skautský areál.

23 minut do centra Prahy

Kolovraty jsou součástí Prahy. A do jejího centra se ze své nové domovské obce dostanete vlakem za pouhých 23 minut. To je o minutu méně, než na trase metra B mezi Zličínem a stanicí Florenc. Bydlete v klidné obci a zároveň v Praze. Kolovraty takovou možnost nabízí.

Galerie

Představení projektu